Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wieluń

Wieluń: EXPO Zdrowie i nordic walking dla dużych i małych

2.04.2015, EXPO Zdrowie

Wieluńska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wieluniu zorganizowała dwie wystawy EXPO Zdrowie dla uczniów.

W poniedziałek, 30 marca o zdrowiu uczyło się 90 osób – podopieczni przedszkola oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieniądzicach k. Wielunia. Po wystawie dzieci wyruszyły w plener, by pod profesjonalnym okiem trenera osobistego, instruktora sportu i rekreacji ruchowej Gabriela Chmielewskiego ćwiczyć nordic walking. Maluchy chętnie i z uśmiechem na twarzach zapoznawały się techniką chodzenia z kijkami.

We wtorek, 31 marca EXPO Zdrowie zawitało do wieluńskiego Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi. Z dobrodziejstw wystawy skorzystało w sumie 100 uczennic i uczniów. Młodzież oraz nauczyciele byli pod wielkim wrażeniem wystawy. Sale gimnastyczne podczas realizacji programu zamieniły się w krainę zdrowia. Uczestnicy świetnie się bawiąc, zyskali solidną porcję wiedzy na temat ochrony zdrowia.

Celem EXPO Zdrowie jest promocja zdrowego stylu życia, także wśród dzieci i młodzieży. Wystawa składa się z ośmiu stanowisk: aktywność fizyczna, dieta, woda, światło słoneczne, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek, zaufanie. Atrakcyjna szata graficzna banerów i materiałów promocyjnych oraz aktywności proponowane na poszczególnych stanowiskach ułatwiają uczestnikom zapamiętywanie najważniejszych informacji. Dzięki temu dzieci, opuszczając wystawę,  wiedziały, co korzystnie wpływa na zdrowie, a czego należy unikać, bo zdrowiu szkodzi.

Pomóż nam

Na nasze projekty

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
Filia Wieluń
ul. Krakowskie Przedmieście 21
98-300 Wieluń

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030
z dopiskiem: „filia Wieluń”

Kierownik: Ksenia Skotarska
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 725 054 494

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij